تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

اهمیت نقش حرفه‌های مدیریت، اقتصاد و سیاستگذاری سلامت

  هفته نامه سپید در تاریخ 12/5/94 از قول دکتر کلانترمعتمدی که از بزرگان حوزه پزشکی هستند این تیتر را نوشته بود: "هیچ حرفه‌ای به اندازه پزشکی نمی‌تواند به مردم کمک کند".

  وقتی این جمله را دیدم یاد سال 1381 افتادم  وقتی که در بیمارستان امام جعفر صادق الیگودرز کار می‌کردم.

  رئیس بیمارستان آقای دکتر بیژن گرایلی بود. صبح تا شب برای بیمارستان وقت می‌گذاشت.

  روزی یکی از پزشکان بیمارستان با اشاره به سختی و مشکلات کار در بیمارستان به ایشان گفت: "آقای دکتر بهتر نیست ریاست بیمارستان را ول کنی و بروی تخصص بخوانی؛ مثلا تخصص قلب. این جوری، هم بیشتر خدمت می‌کنی و هم به خودت فایده بیشتری می رسه".

  جواب دکتر گرایلی شنیدنی بود: "متخصص قلب شدن خوب است اما هدف من ایجاد محیطی است که صد تا متخصص قلب بتوانند به خوبی در آن کار کنند و به مردم خدمت کنند".

  اهمیت نقش حرفه‌های مدیریت، اقتصاد و سیاستگذاری سلامت در همین جمله نهفته است. هر چند حرفه پزشکی عزیز است و پزشک می‌تواند به صورت مستقیم به تسکین دردهای مردم کمک کند اما مشاغل مدیریت، اقتصاد و سیاستگذاری سلامت می‌توانند به طور غیرمستقیم کمک بیشتری در رفع دردها و مصائب مردم داشته باشند. مثل کمکی که شادروان دکتر سیروس پیله‌رودی و شادروان دکتر کامل‌شادپور به میلیون‌ها مردم روستایی و شهری کردند. آنها با ایجاد شبکه‌های بهداشتی در کشور، کمکی به مردم کردند که گزاف نیست اگر بگوییم از کمک هزاران متخصص و فوق تخصص بیشتر بود. روحشان شاد، یادشان گرامی و راهشان پررهرو باد!


  این مطلب تا کنون 45 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 13 مرداد 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 30 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160732
 • بازدید امروز :107077
 • بازدید داخلی :5811
 • کاربران حاضر :159
 • رباتهای جستجوگر:362
 • همه حاضرین :521

تگ های برتر