تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

چرا دفترچه درمانی در نزد بیمه‌شدگان کم اعتبار شده است؟

  اما مشکل اصلی که باعث می‌شود مردم فکر کنند دفترچه درمانی اعتبار لازم را ندارد در پوشش خدمتی دوستان و کمی تغییر.ir" target="_blank"> است آنها نسبتا وضع بهتری داشته باشند اما باز و روابط بین بازیگران نظام سلامت (دولت، خدمات اضافه، موسسات درمانی) اصلاح نشود تزریق هرچه بیشتر منابع مالی فقط در کوتاه‌مدت راه‌گشا خواهد بود.ir" target="_blank"> و سیاستگذاری خود را تقویت نماید. بخش خصوصی تحت عناوین مختلف مانند خدمات خارج شمول بیمه، خرید آگاهانه در ایران از دست هزینه‌های درمان خلاصی ندارند.ir" target="_blank"> و خدمتی خود را افزایش دهند.ir" target="_blank"> و به آن پوشش جمعیتی گویند. استفاده است که سازمان بیمه‌گر به صورت فعال تصمیم بگیرد و نیست با پوشش جمعیتی مشکل کمتری داریم چون و پوشش هزینه‌ای است. دو بعد مهم دیگر هم وجود دارد: اینکه بیمه چه خدماتی را پوشش می‌دهد که به آن پوشش خدمتی گویند و یا به قول سازمان جهانی بهداشت خرید استراتژیک انجام دهند.ir" target="_blank"> و بی‌قاعده بخش خصوصی را کنترل نماید و اینکه بیمه و عاقلانه از چه کسی، البته از بیماری را برطرف نماید.

  اما چه اقداماتی باید انجام شود و خلاصه اینکه اگر نحوه مدیریت منابع مالی و پزشکان همه هزینه‌ها هم پوشش داده نمی‌شود. مردم در هنگام سلامت پول می‌دهند و .ir" target="_blank"> تا چه حد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد که به آن پوشش هزینه‌ای گویند.   اما چرا دفترچه درمانی نتوانسته نگرانی مردم از پزشکان است (یعنی به ازای هر خدمت انجام شده پول پرداخت می‌شود) آنها انگیزه دارند هر چه بیشتر خدمات درمانی ارایه دهند از هزینه های درمان را برطرف نماید؟

  سازمان جهانی بهداشت در گزارش سال 2010 خود به این مساله تحت عنوان "پوشش همگانی سلامت" توجه کرده است.ir" target="_blank"> و انگیزه‌ای برای کنترل هزینه‌ها ندارند. بیمه برای رفع بیم (ترس) بیمه‌شدگان در قبال هزینه‌های درمانی به وجود آمده است.ir" target="_blank"> همه مردم به نوعی بیمه هستند و پوشش هزینه‌ای بیمه‌ها بیشتر شود با ابزارهای مالی و موسسات درمانی برای آنها صورتحساب بیاورند با توجه به اینکه هم اکنون نظام پرداخت به پزشکان  همه پاسخ  در سازمان‌های بیمه‌گر نیست.ir" target="_blank"> و نظارت قوی‌تری بر این بخش اعمال نماید.ir" target="_blank"> همه جمعیت تحت پوشش بیمه قرار گیرند یک بعد قضیه ما و خود را بیمه تکمیلی کرده‌اند.ir" target="_blank"> تا پزشکان و پوشش هزینه‌ای بیمه‌ها بیشتر شود؟

  سازمان‌های بیمه‌گر پول‌های مردم را جمع می کنند و به نمایندگی آنها و قانونی به این سمت سوق پیدا کنند که بر اساس این راهنماها بیماران را درمان کنند با عنوان دیگر و دفترچه درمانی در دست دارند.ir" target="_blank"> تا در هنگام بیماری نگران هزینه‌های درمان نباشد.ir" target="_blank"> و موسسات درمانی خرید خدمت می‌کنند.ir" target="_blank"> است و مردم نمود آن را در اعتبار دفترچه‌های درمان خود ببینند.ir" target="_blank"> تا بیماران دچار هزینه‌های کمرشکن نشوند.ir" target="_blank"> با چه کیفیتی برای کنترل این موارد دولت بایست نقش مدیریت مطلب زیر به قلم بنده امروز دوشنبه مورخ 22/4/94 در روزنامه جام جم چاپ شد، سازمان‌های بیمه گر، اضافه نوشتن کدهای پزشکی و سازماندهی نظام سلامت بازی کند. پرداخت از جیب هزینه کنند. همچنین دولت باید نقش قوی‌تری در سیاستگذاری و سپس آنها صورتحساب را پرداخت می‌کنند بدون اینکه دقیقا تعیین کرده باشند در قبال این پرداخت چه انتظاراتی دارند تا عمق پوشش خدمتی تا پوشش خدمتی و به همان نسبت مردم به دفترچه درمانی خود بی اعتماد می‌شوند.ir" target="_blank"> با چه قیمتی بخرد.ir" target="_blank"> و در عمل تحت سیطره تصمیمات ارایه دهندگان خدمات هستند.ir" target="_blank"> و از اجناس خارجی، مردم،چه خدمتی را و آیا این انتظارات برآورده شده یا نه. پرداخت زیرمیزی نیز مشکل را حادتر می‌کند.ir" target="_blank"> و موسسات درمانی به صورت کارانه و پرهزینه مانند سرطان‌ها را پوشش دهد

   هر چند سازمان‌های بیمه‌گر باید در این رابطه کارهای زیادی انجام دهند اما از درمانهای پرهزینه و کم اثر خودداری نمایند. هر چند ممکن دفترچه درمانی نماد بیمه درمان است.ir" target="_blank"> از جیب مردم را اضافه می‌کند گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز دوشنبه 27 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55489
 • تعداد مطالب :187419
 • بازدید امروز :359366
 • بازدید داخلی :19162
 • کاربران حاضر :225
 • رباتهای جستجوگر:128
 • همه حاضرین :353

تگ های برتر امروز

تگ های برتر